Hovedsiden

Liten annonse




    Varmesjokk for verdensener Jannik Sinner – sprakk i Paris

    Kilde: NRK - Sport | Publisert: (torsdag 28. mai 2026 KL:15.48)
    det ble bråstopp for jannik sinner (24) i roland-garros. tennisesset taklet ikke heten og forsvant ut. italieneren så ut til å ha full kontroll mot argentineren juan manuel cerúndolo, men så slo et nytt varmedrama til på rødgrusen i paris. sinner ledet 5-2 i tredje sett da problemene startet. han ble brutt tre ganger på rad og så cerúndolo gi seg selv en livline i 2.-rundekampen. i motsetning til casper ruud tidligere i uken greide ikke verdenseneren å heve seg nok til å unngå en overraskende exit. sinner tapte med sifrene 6-3, 6-2, 5-7, 1-6, 1-6. med det ble hans 30 kamper lange seiersrekke brutt. inntil torsdag hadde han ikke tapt siden februar. sinner jaktet i år på sin første roland-garros-tittel og med det gjøre grand slam-lista komplett.








    RBK-krisen forverret: Hjemmetap mot Aalesund

    Kilde: NRK - Sport | Publisert: (lørdag 16. mai 2026 KL:17.57)
    alexander tettey kom raskt ned på jorda etter 2-0-seier mot lillestrøm sist. lørdag tapte nemlig rosenborg 2-3 hjemme mot aalesund. sunnmøringene var ett av kun to lag trønderne hadde bak seg på tabellen etter de første åtte rundene. rbk tok ledelsen etter bare tre minutter. et ungt og modig aafk-mannskap, styrt av tidligere rosenborg-trener kjetil rekdal, slo imidlertid knallhardt tilbake etter mål fra kristian lonebu (20 år), mathias christensen (24) og endre osenbroch (22). ved et par av målene var ikke keeperspillet til svenske leopold wahlstedt patent – uten at matchvinner osenbroch var veldig opptatt av det: – det er så deilig, og det er så fortjent at vi kommer hjem herfra med en seier, sa aafk-spilleren til tv 2 etter kampslutt. emil konradsen ceïde reduserte én gang for vertene, slik at sluttresultatet ble 2-3 på et utsolgt lerkendal stadion. andre eliteseriekamper, lørdag: lillestrøm-sandefjord 3-1 molde-kristiansund 1-0 fredrikstad-hamkam 2-0 viking-start 6-3. brann slo kfum oslo 2-1 i bergen tidligere i dag. senere i kveld møtes bodø/glimt og tromsø. i tillegg tar vålerenga imot sarpsborg 08 i det som blir johannes moesgaards debut som trener i oslo-klubben.







    Opptur for Solberg – på pallen for første gang siden januar

    Kilde: NRK - Sport | Publisert: (søndag 10. mai 2026 KL:15.36)
    oliver solberg (24) kjørte seg opp til annenplass på siste dag av rally portugal. det gjorde han etter at regjerende verdensmester sébastien ogier og sami pajari punkterte på nest siste fartsprøve. begge ble forbigått av solberg i sammendraget. thierry neuville tok over ledelsen og forsvarte den i røffe forhold på en såkalt «power stage». belgieren hadde 14,8 sekunder å gå på før avslutningen på grusen i matosinhos. solberg startet søndagen på 4.-plass og var drøyt 50 sekunder bak ogier. pallplassen var solbergs første siden han i januar ble tidenes yngste vinner av rally monte-carlo. triumfen kom på første forsøk i debutsesongen som fast toyota-fører i toppklassen. nylig måtte solberg bryte vm-runden i spania, og runden før i kroatia ble det en svak 42.-plass. – jeg er så lettet, sa solberg etter søndagens opptur. allerede i fjor tok solberg sin første wrc-seier da han overraskende vant rally estland som gjestefører. (ntb)




Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »