Sport

    Bekrefter ny jobb på direkten
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (Sunday, March 22, 2026 KL:16:43)
    Siegfried Mazet gir seg som norsk landslagstrener etter ti år. På direkten bekrefter han til NRK hvor veien går videre: – Jeg skal være med det franske landslaget. Jeg vet ennå ikke om det blir med jentene eller guttene, men kanskje blir det med jentene, for de har jeg ikke jobbet med tidligere. Siegfried Mazet har vært i norsk skiskyting i ti år, og avslutningsrennet endte med seier til Johan-Olav Botn. – En gave i dag, en gave i går, en gave siste ti år fra norsk skiskyting. Det var spesielt i dag, innrømmer franskmannen, som på bildet står sammen med NRK-ekspert Ola Lunde, som også gir seg. Sverre Dahlen Aspenes kvitterte med sang på fransk på direkten på NRK-sendingen.

Ord sky bassert på artikkel: 1078782
Bekrefter - direkten - Siegfried - landslagstrener - bekrefter - franske - landslaget - jentene - guttene - kanskje - tidligere - skiskyting - avslutningsrennet - spesielt - innrømmer - franskmannen - ekspert - Aspenes - kvitterte - sendingen -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »