Sport

    Vickhoff Lie kjørte videre etter treningsfall - fikk bot
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (Friday, January 12, 2024 KL:18:05)
    Kajsa Vickhoff Lie ble nummer to på fredagens super-G i østerrikske Altenmarkt-Zauchensee. Like bra gikk det ikke på torsdagens utfortrening. Der var hun sist av de som kom i mål, over 20 sekunder bak Federica Brignone. – Jeg kom meg 30 sekunder ned i løypa og så hoppet jeg vanvittig langt på det ene hoppet og landet i bunn. Da kollapset jeg, så jeg falt og landet i nettet. Men så hadde vi bare én trening, så jeg måtte fortsette. Jeg reiste meg opp og fortsatte å kjøre. Jeg fikk heldigvis kjørt gjennom hele løypa og så fikk jeg bot for det. For det er ikke lov å stoppe helt og så fortsette, sier hun til NRK. Vickhoff Lie sier hun aksepterer at hun fikk boten, men at hun er glad for at hun fikk en gjennomkjøring av utforløypa før lørdagens utfor. – Hvis du stopper helt, så får du ikke lov til å fortsette. For da kan folk komme inn og jobbe med løypa og slike ting. Jeg trodde det gikk fint på trening. Da fikk jeg lære det på den harde måten, sier hun. Lørdagens utfor sendes på NRK1 fra 10.40.

Ord sky bassert på artikkel: 899200
Vickhoff - treningsfall - fredagens - østerrikske - Altenmarkt - Zauchensee - torsdagens - utfortrening - sekunder - Federica - Brignone - vanvittig - kollapset - fortsette - fortsatte - heldigvis - gjennom - aksepterer - gjennomkjøring - utforløypa - lørdagens - stopper - Lørdagens -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »