Sport

    Krüger og Lyn seiret på NM-stafetten etter fotofinish – Ree imponerte etter stavbrekk
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (Sunday, January 18, 2026 KL:14:33)
    Simen Hegstad Krüger fikk et langt bedre utgangspunkt enn ventet på siste etappe for Lyn og sikret seier på NM-stafetten i Steinkjer søndag. Det ble en jubeldag for Lyn etter at laget også vant kvinnestafetten tidligere på dagen. Krüger var den klart mest meritterte utøveren i tet på siste etappe og sørget for nok en Lyn-seier etter en intens spurtduell mot Bygdø IL som endte med fotofinish. Den tidligere VM-vinneren gikk ut på siste etappe på 3.-plass, hakk i hæl bak Bygdø, som jaktet Drammens BK i front. Drammens ankermann er treneren til Simon Hjelmeset Kirkeeide, som gikk siste etappe for Bygdø. Bygdøs Kirkeeide, som er broren til skiskytter Maren Hjelmeset Kirkeeide, klarte lett å ta igjen treneren i front, men klarte ikke å holde unna for Simen Hegstad Krüger og Lyn i avslutningen. På en stafett der flere store profiler uteble, var OL-aktuelle Andreas Fjorden Ree blant de største navnene. Han fikk en spesiell første etappe for Støren Sportsklubb. 25-åringen ble utsatt for et uhell tidlig og måtte få en ny stav, som åpenbart ikke var optimalt tilpasset Støren-løperen. Likevel klarte Ree å kjempe seg fram i tet og veksle på en knallsterk 3.-plass. – Det var kaos baki her og så havnet jeg bak en liten velt og knakk en stav. Det ble en kamp for å komme seg opp til teten igjen, sa Ree til NRK etter første etappe. Også på andre etappe ble det stavbrekk på Støren, som ikke hadde mer å fare med på stafetten. (NTB)

Ord sky bassert på artikkel: 1074952
stafetten - fotofinish - imponerte - stavbrekk - Hegstad - utgangspunkt - Steinkjer - jubeldag - kvinnestafetten - tidligere - meritterte - utøveren - spurtduell - vinneren - Drammens - ankermann - treneren - Hjelmeset - Kirkeeide - skiskytter - avslutningen - profiler - aktuelle - Andreas - Fjorden - største - navnene - spesiell - Sportsklubb - åringen - åpenbart - optimalt - tilpasset - løperen - Likevel - knallsterk -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »