Sport

    Smarason forlot Kolstad i sommer – nå bytter han klubb igjen
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (Saturday, December 23, 2023 KL:17:08)
    Janus Smarason sluttet seg til Magdeburg i sommer, men er allerede klar for et nytt klubbytte. Etter sesongen går han til Pick Szeged. I sommer ble det kjent at hardtsatsende Kolstad slet økonomisk, og at flere spillere og ansatte var nødt til å godta et lønnskutt. Situasjonen førte også til at den islandske stjernespilleren fikk forlate klubben umiddelbart. Smarason valgte tyske Magdeburg, hvor det nå er klart at han er ferdig allerede etter sesongen. Islendingen har skrevet under på en toårskontrakt med ungarske Pick Szeged. – Det er en stor glede for meg at vi har kommet til enighet, jeg signerer for en klubb med stolte tradisjoner, sier Smarason til klubbens nettside og fortsetter: – Jeg gleder meg til å starte. Jeg gleder meg til neste sommer når jeg kan ta på meg den blå trøya. (NTB)

Ord sky bassert på artikkel: 894268
Smarason - Kolstad - sluttet - Magdeburg - allerede - klubbytte - sesongen - hardtsatsende - økonomisk - spillere - ansatte - lønnskutt - Situasjonen - islandske - stjernespilleren - forlate - klubben - umiddelbart - Islendingen - skrevet - toårskontrakt - ungarske - enighet - signerer - tradisjoner - klubbens - nettside - fortsetter -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »