Sport

Liten annonse
    TV 2 har satt Petter Northug-samarbeid på pause – skal ikke være ekspert under ski-VM
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (onsdag 29. januar 2025 KL:12.05)
    TV 2 har besluttet å sette det redaksjonelle samarbeidet med Petter Northug på pause. Det skriver TV 2 på sine nettsider. – Petters engasjement i TV 2 er viktig for oss, og vi fortsetter samarbeidet på sikt som følge av vår satsing på vinteridrett. Men akkurat nå har Petter for mange jern i ilden, som ikke er forenelig med å være kommentator og ekspert, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen til TV 2. Likevel er han ikke ferdig i kanalen. Han vil være gjest i kanalens kveldssendinger under VM. Grunnen til at han ikke får kommentere er hans kommersielle bindinger og langrennsastsing. Det vil være i en ikke redaksjonell rolle, opplyser kanalen. – Dialogen med TV 2 har vært god, og vi er enige om at det er riktig å trykke på pauseknappen for ekspert-rollen nå med alt som skjer, sier Northug.

Ord sky bassert på artikkel: 986809
Northug - samarbeid - ekspert - besluttet - redaksjonelle - samarbeidet - skriver - nettsider - Petters - engasjement - fortsetter - satsing - vinteridrett - akkurat - forenelig - kommentator - sportsredaktør - Likevel - kanalen - kanalens - kveldssendinger - Grunnen - kommentere - kommersielle - bindinger - langrennsastsing - opplyser - Dialogen - pauseknappen -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »