Sport

Liten annonse
    Hushovd før Tour de France-avgjørelse: – Vi er brikker i et politisk spill
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (onsdag 26. mars 2025 KL:16.23)
    Daglig leder i Uno-X Thor Hushovd venter spent onsdag ettermiddag, for det skal tas en viktig avgjørelse som etter alle solemerker rammer Uno-X. I noe som kalles PCC, det profesjonelle sykkelrådet på norsk, skal det avgjøres om det blir tre sykkellag som inviteres inn i Tour de France. – Det er jo vente, vente og vente. Vi er brikker i et politisk spill og så får vi se hva som skjer i kulissene, sier Hushovd til NRK. I PCC skal representanter fra utøverne, lagene, forbundene og andre aktører bestemme om et tredje lag inviteres inn. Dersom det vedtas, er det gode muligheter for at Uno-X inviteres. – Jeg håper beskjeden kommer i dag, sier Uno-X-sjefen. Han tror imidlertid de ikke er avhengig av den tredje plassen. – Det skyldes hvordan vi syklet i fjor. Vi var til stede i hver bidige etappe. Det er det arrangørene liker å se, sier Hushovd. – Jeg tror uavhengig av den tredje plassen, så kommer vi til å få en invitasjon, fortsetter han.

Ord sky bassert på artikkel: 1002874
Hushovd - avgjørelse - brikker - politisk - ettermiddag - solemerker - profesjonelle - sykkelrådet - avgjøres - sykkellag - inviteres - kulissene - representanter - utøverne - forbundene - aktører - bestemme - muligheter - beskjeden - imidlertid - avhengig - plassen - skyldes - hvordan - arrangørene - uavhengig - invitasjon - fortsetter -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »