Sport

Liten annonse
    EHF bekrefter Sagosen-exit – Aalborg varsler ny spiller
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (torsdag 13. februar 2025 KL:10.43)
    Sander Sagosen er ført opp som en spiller som har forlatt Kolstad i systemet til Det europeiske håndballforbundet. Det kommer fram av Kolstad-stallen som EHF har ute på sine nettsider. Sagosen er plassert under «left club» (forlatt klubben). Sent onsdag kveld erfarte Aftonbladet at Sagosen selges og gjør comeback i danske Aalborg. Han spilte der mellom 2014 og 2017. Aalborg opplyser til TV 2 at klubben i dag presenterer en ny spiller klokken 11.30, men vil ikke gå ut med navn. – Vent litt. Vi lar den henge litt, så skal du få svar så fort som mulig, sa Kolstad-trener Christian Berge til TV 2 på spørsmål om situasjonen rundt Sagosen. I håndballmiljøet har ryktene gått om en Sagosen-retur til Aalborg, men disse har dreid seg om et kjøp til sommeren. Nå ser det ut til å skje med flere måneder igjen av sesongen. Lukas Nilssons skade og dopingsaken til portugisiske Miguel Martins blir sett på som årsaken til at Aalborg ikke venter med å kjøpe Sagosen. I VM pådro han seg en strekkskade i leggen og har ikke spilt siden. (NTB)

Ord sky bassert på artikkel: 990745
bekrefter - Sagosen - Aalborg - varsler - spiller - forlatt - Kolstad - systemet - europeiske - håndballforbundet - stallen - nettsider - plassert - (forlatt - klubben) - erfarte - Aftonbladet - comeback - opplyser - presenterer - klokken - Christian - spørsmål - situasjonen - håndballmiljøet - ryktene - sommeren - måneder - sesongen - Nilssons - dopingsaken - portugisiske - Martins - årsaken - strekkskade -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »