Sport

Liten annonse
    Klar beskjed til hoppledelsen: – Har veldig lyst til å dra
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (søndag 16. mars 2025 KL:18.17)
    Lørdag varslet hoppsjef Jan-Erik Aalbu at Norge vurderer å trekke laget før de to siste verdenscuprundene. Det skjer i kjølvannet av den norske jukseskandalen i VM. Som konsekvens er fem hoppere og tre i støtteapparatet suspendert av det internasjonale skiforbundet (FIS). Derfor er de blitt erstattet av mer ukjente hoppere under rennene i Holmenkollen og Vikersund. Og fra dem er beskjeden klar: De vil hoppe videre i Lahti og Planica. – Får jeg en billett, så drar jeg. Jeg har veldig lyst til å dra. Jeg er her for å få erfaring, så det synes jeg bare er gøy, sier Adrian Gundersrud til NRK. Fredrik Villumstad ringte Aalbu på vegne av de norske hopperne lørdag kveld. Da ba han sjefen om ikke å trekke laget fra verdenscupen. – Vi ønsket bare å si at vi vil, og at vi tror vi klarer å få til det – og ikke minst si at vi setter pris på omtanken. Det er viktig å ytre ønsket vårt, sier Villumstad til NRK. – Hva slags svar fikk du? – At han var veldig glad for å høre det – og for at vi har troen på oss selv. Han skulle ta med det videre, sier han. NRK får opplyst at det trolig vil komme en avklaring i løpet av mandag. Slovenske Domen Prevc vant søndagens skiflygning i Vikersund, mens tyske Andreas Wellinger vant Raw Air-konkurransen sammenlagt. Søndag ble det kun arrangert én omgang på grunn av krevende forhold.

Ord sky bassert på artikkel: 999978
beskjed - hoppledelsen - varslet - hoppsjef - vurderer - verdenscuprundene - kjølvannet - jukseskandalen - konsekvens - hoppere - støtteapparatet - suspendert - internasjonale - skiforbundet - erstattet - ukjente - rennene - Holmenkollen - Vikersund - beskjeden - Planica - billett - erfaring - Gundersrud - Fredrik - Villumstad - hopperne - verdenscupen - omtanken - opplyst - avklaring - Slovenske - søndagens - skiflygning - Andreas - Wellinger - konkurransen - sammenlagt - arrangert - krevende - forhold -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »