Sport

Liten annonse
    Visumtrøbbel løst for norske VM-utøvere
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: Igår. - (onsdag 12. mars 2025 KL:11.58)
    Den norske friidrettstroppen har omsider fått klarsignal til å reise til innendørs-VM i Kina etter visumproblemer. Opprinnelig skulle troppen reise mandag direkte fra Amsterdam, etter innendørs-EM. Men det viste seg at utøvere og ledere trengte visum til Kina, til tross for tidligere informasjon om det motsatte. Det førte til en hektisk helg for sportssjef Erlend Slokvik, som måtte jobbe på spreng for å ordne papirene. Løsningen kom i natt da de nødvendige invitasjonsbrevene ble mottatt, og tirsdag kan Slokvik hente visumene ved den kinesiske ambassaden i Oslo. – Det gikk fryktelig seint. Jeg sto opp klokken fire i natt og måtte purre. Klokkem fem fikk jeg beskjed at det var på plass. Så det ble i siste liten, men det vikigste er at det er i orden, sier Slokvik til NRK. I tillegg til visumproblemer var det også utfordringer med stavene til Sondre Guttormsen og Sander Skotheim. Da EM-arrangøren i Nederland nektet å sende stavene med fly, måtte forbundet finne en alternativ løsning med bil. – Vi leigde transport med to sjåfører. De bytta på å kjøre og kjørte i hele går og gjennom natta fra Amsterdam til Oslo. Det ble en dyr sak, men nå er stavene her. Første del av troppen reiser torsdag. VM i friidrett innendørs starter 21. mars og blir arrangert i Nanjing i Kina.

Ord sky bassert på artikkel: 998689
Visumtrøbbel - utøvere - friidrettstroppen - omsider - klarsignal - innendørs - visumproblemer - Opprinnelig - direkte - Amsterdam - trengte - tidligere - informasjon - motsatte - hektisk - sportssjef - Slokvik - papirene - Løsningen - nødvendige - invitasjonsbrevene - mottatt - tirsdag - visumene - kinesiske - ambassaden - fryktelig - klokken - Klokkem - beskjed - vikigste - tillegg - utfordringer - stavene - Guttormsen - Skotheim - arrangøren - Nederland - forbundet - alternativ - løsning - transport - sjåfører - gjennom - torsdag - starter - arrangert - Nanjing -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »