Sport

    Klæbo-nei til russisk OL-deltakelse: – Noe må vi gjøre for å få stopp i krigen
       Kilde: NRK - Sport | Publisert: (Saturday, October 4, 2025 KL:10:36)
    Det internasjonale skiforbundet (FIS) har utsatt avgjørelsen om å eventuelt åpne for russisk deltakelse i skigrenene under vinterens OL i Milano og Cortina. Den svenske langrennsstjernen Linn Svahn har varslet boikott om FIS lander på å åpne for russere når avgjørelsen skal tas 31. oktober. – Da vil jeg ikke konkurrere, sier Svahn til Expressen. I et intervju med NRK denne uka sier Johannes Høsflot Klæbo at han ikke har tatt stilling til om det kan bli aktuelt å boikotte. – Jeg har ikke kommet så langt, skal jeg være ærlig. Vi får se hva utfallet blir i første omgang, og så får vi ta en runde på det, sier han. Mannen som tok seks gull under ski-VM i februar/mars er samtidig tydelig på at han ikke har endret sitt standpunkt om at det er riktig å holde Russland utenfor så lenge krigen pågår. – Noe må vi gjøre for å få stopp i krigen, og det er jo det aller viktigste. Så blir jo idrett en veldig liten ting oppi det hele, sier Klæbo til NRK. Han understreker at det ikke er opp til ham å bestemme, og at diskusjonene ikke påvirker hans OL-oppladning. Samtidig erkjenner han at han er overrasket over situasjonen. – Hadde du spurt meg da dette skjedde, så hadde jeg ikke trodd at vi skulle sitte tre og et halvt år etterpå og fortsatt være i en krig, sier Johannes Høsflot Klæbo.

Ord sky bassert på artikkel: 1050192
russisk - deltakelse - internasjonale - skiforbundet - avgjørelsen - eventuelt - skigrenene - vinterens - Cortina - svenske - langrennsstjernen - varslet - boikott - russere - oktober - konkurrere - Expressen - intervju - Johannes - Høsflot - stilling - aktuelt - boikotte - utfallet - februar - samtidig - tydelig - standpunkt - Russland - utenfor - viktigste - understreker - bestemme - diskusjonene - påvirker - oppladning - Samtidig - erkjenner - overrasket - situasjonen - skjedde - etterpå - fortsatt -



Om 123Nyheter.no

123nyheter.no's kompliserte og automatiserte søkemotor-crawler er satt opp etter en rekke avanserte menneskelig manipulerte variabler som den arbeider kontinuerlig ut ifra. Ingen nettsteder kan betale seg høyere opp på treffsidene. Nettstedene hvor nyheters-overskriftene hentes fra, er håndplukket.

123nyheter.no utvikles
av Tveit MEDIA. »